ulotki

photo Idee romantyczne i ich ocena przez współczesnego odbiorcę. Według Słowackiego naród musi być aktywny, zdolny do walki i największych poświęceń. Kordian to też bohater cierpiący z powodu nieszczęśliwej miłości. Kultura hip-hopu jako kompensacja frustracji i zagubienia współczesnej młodzieży. Postawy kibicowskiej i etosu rycerza (według fragmentów Pieśni o Rolandzie). Na temat oceny postawy na przykład Rodiona ze Zbrodni i kary lub Kordiana z. Wyznanie z sztucznej dla współczesnych odbiorców romantycznej formy. Nie wypada bowiem, według mnie, pozostać obojętnym na coś. Wśród odbiorców specyficzne pojmowanie roli Polski w dziejach Europy. iv), Jacek Soplica i Ewa Horeszkówna (" Pan Tadeusz", Kordian i Laura (" Kordian", czy Hrabia Henryk i Maria (" Nie-Boska komedia" Ocena Eduseeka: szczególnie polecamy. Nowych odczytań aktualnych dla współczesnego odbiorcy. Pierwsze opinie o twórczości autora Kordiana pojawiły się wśród autorów i. Według niego Słowacki chciał przedstawić udany zamach na tyrana (inaczej niż w. Kordianie) i

. Żeby móc stwierdzić czy romantyzm mógł inspirować współczesnych autorów. Innej romantycznej lektury, „ Kordiana” Juliusza Słowackiego. Według mnie właśnie te tendencje widoczne są w tekstach. Jak i ich aranżacje muzyczne wprowadzają odbiorcę do irracjonalnego. Dziękujemy za ocenę.

Tagi: ocena Kordiana bohater romantyczny Kordian bohater czy szaleniec literatura. Dramatu kazał się w 1832 roku, budząc zainteresowanie odbiorców i.Bohaterowie utworów s Żeromskiego Ocena. Jest coś, czego-uważając się za współczesnego odbiorcę literatury-nie oczekuję od niej z pewnością Przepisu.Ocena szkolna: 4, Ocena Internautów: 2, 50. Drukuj ściąge Jaką ma wartość dla współczesnego odbiorcy literatura starożytna· Zapisz ściąge Jaką ma wartość.Według programu barwy epok dkos 4015– 96/02. Porównuje i ocenia koncepcje walki ukazane w„ Dziadach” i w„ Konradzie Wallenrodzie” „ Dziady” cz. iii. Porównuje Kordiana do innych znanych bohaterów romantycznych. Dyskutuje na temat odbiorcy teatralnego w xix wieku i współczesnego.Z czynników, z punktu widzenia współczesnego odbiorcy w istocie nie. Wraz z oceną stanu technicznego scen, charakterystyka mająca na celu także. z Windsoru; Sen nocy letniej w Bielsku), Słowacki (Kordian i Balladyna w. Zyczne (Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej formie, Bal u Wolanda wg m. Bułha-. Według Schlegla podstawowymi funkcjami ironii romantycznej są: Ironia przecież wyrasta pomiędzy tekstem a odbiorcą, z nieprzystawalności słów i rzeczy. Od Kordiana oczekujemy wielkiego czynu— nigdy nie zostaje on spełniony. Ten— jak nazywa go dalej Żmigrodzka— „ współczesny panowaniu.Zna pojęcie manifestu, sam potrafi napisać krótki manifest współczesnego. Który z tekstów kultury najbardziej dociera do współczesnego odbiorcy. Kordian– portret psychologiczny pokolenia romantyków. 2. Październik. – pracuje w domu. z tekstem dramatu, zbiera materiały do charakterystyki bohatera według.Według Syllabusa tegoroczni abiturienci powinni mieć opanowane. d) ogólnych pojęć i zjawisk kulturowych dawnych i współczesnych. z nadawcą, odbiorcą, celem i stylem wypowiedzi, rozumieć różne teksty w przekazach kultury masowej. Proces oceny maturzysty jest dość skomplikowany, bo egzamin składa się z.
Powstanie swiata i czlowieka wedlug mitologii i" Biblii" podobienstwa i roznice. Kordian jako bohater romantyczny-ocena postaci. Literatura wspolczesna 1. k. k. Baczynsi o sobie i swoim pokoleniu (analiza i. Warunki konieczne do zaistnienia aktu mowy (nadawca, odbiorca, komunikat, kod, kontekst). Czego oczekuje od literatury jej współczesny odbiorca? Ocena społeczeństwa polskiego zawarta w" Kordianie" i" Grobie Agamemnona" j. Adres email i postępuj według instrukcji, którą otrzymasz na wskazany adres.Jeżeli maturzysta pisze o„ tej Kordianie, która nie mogła się porozumieć z mężem” określenie nadawcy i odbiorcy, 8) związki rodzajów konwencji estetycznej i. 7) zachować się właściwie językowo w różnych 3) formułować oceny według sytuacjach. Samotność bohatera romantycznego i człowieka współczesnego.. Jak wedlug mitologii greckiej pojawił się świat i bogowie? Jak oceniasz pragnienia, charaktery i czyny bogów? 140: Jaką ma wartość dla współczesnego odbiorcy literatura. Temat: „ Kordian” to dramat o niespełnionych marzeniach i. Temat: jaki nastrój wywolują ocena życia i proroctwa dalszych. Kieruje na różne metody samokształcenia, odpowiadające współczesnym technikom. Przyczyny klęski Kordiana, motywy postępowania Makbeta, ocena czynu Konrada. Według Żółkiewskiego odbiorca zawsze obcuje z tekstem i odczytuje go w.

. " Lalka" Bolesława Prusa, " Kordian" Juliusza Słowackiego-który z tych utworów. Zaprezentuj wybrane utwory, które, według Ciebie, w mistrzowski sposób realizują tę tezę. Ocena słuszności dokonywania swojego wybory bohaterów utworów Stefana. Czego oczekuje od literatury jej współczesny odbiorca?

Michał Masłowski Zwierciadło Kordiana-opinie użytkowników o Michał Masłowski Zwierciadło. Które eksponują bliską współczesnemu odbiorcy problematykę maski i roli. Sortuj opinie według: Daty napisania Oceny innych użytkowników.

Ocena Luli: 10 To ciekawa odmiana. Taylor zadbała o każdy centymetr. Mam. Wprowadziła coś odmiennego dla współczesnych odbiorców. Kordiana Kacperskiego" Come here" Jako zawodowy śpiewak dołączył do utworu śpiew operowy. Według niej dobrym wytłumaczeniem tego trendu jest porównanie go do pary zdartych.
Potęguje ponadto poczucie strachu odbiorcy. Takie lokacje jak podziemia kościoła czy dom wariatów same z siebie budzą niepokój, a potęguje się on. Według Kordiana Polska niczym skazany na klęskę bohater. Ocena powstania listopadowego w Kordianie. Poprzednich, że dotyczy współczesnych autorowi wydarzeń.Osądzając surowo swój Naród za przeszłość i współczesność nie oszczędza Poeta i siebie. Autor ma świadomość, że nie zyska tym uznania, a nawet zrazi do siebie odbiorców tekstu. " Grób Agamemnona" drugi po" Kordianie" głos j. Słowackiego w sprawach narodowych. 2007-04-20. Anonim. Ocena 2. 5/6 (2 glosów).Część iv przenosi odbiorcę do domu księdza. Jest nadal noc Zaduszek i na plebani zjawia się. Zatem i wśród ludzi, jeżeli dwie istoty są sobie przeznaczone, to według. Spotkanie z Laurą ukazuje dojrzały afekt Kordiana, lecz ukochana. Różni się od poprzednich, że dotyczy współczesnych autorowi wydarzeń. 1.Spokój strony prawej Chrystusa (wg Biblii po prawicy Chrystusa na Sądzie Ostatecznym. b) obraz ma za zadanie przypominać odbiorcy (człowiekowi wierzącemu) o. Współczesne społeczeństwo niechętnie przyznaje się do swych obaw przed końcem świata. w„ Kordianie” czyni to Doktor w szpitalu dla obłąkanych).Winkelried ożył? Teatralne oczytywanie" Kordiana" Juliusza Słowackiego. Mistyki współczesnych ruchów teatralnych oraz dramatów mistycznych Juliusza Słowackiego. Realności (anektowania realności-według określenia Tadeusza Kantora) w. Liczyły się emocje, które u odbiorców mogła wywołać odpowiednia oprawa.27) zjawiska kultury dawnej i współczesnej-ważne dla zrozumienia czytanych utworów. 26) rozpoznać nadawcę i odbiorcę oraz bohatera i sposoby jego kreowania w utworze. 3) formułować oceny według wskazanych przez siebie kryteriów. Juliusz Słowacki-" Kordian" wybór scen).Źródła i Sens Buntu Wybranych Bohaterów Literackich Oraz Ocena Ich Postaw. Co Według Ciebie Znaczą Słowa Poety? Rozważania Na Podstawie Własnych Przemyśleń i Literatury. Czego Oczekuje Od Literatury Jej Współczesny Odbiorca? Kordian Juliusza Słowackiego Kiedy-„ kordian” Juliusza Słowackiego.Część iv przenosi odbiorcę do domu księdza. Jest nadal noc Zaduszek i na plebani zjawia się. Zatem i wśród ludzi, jeżeli dwie istoty są sobie przeznaczone, to według. Spotkanie z Laurą ukazuje dojrzały afekt Kordiana, lecz ukochana. Różni się od poprzednich, że dotyczy współczesnych autorowi wydarzeń.. Zapowiada się gorąca dyskusja nad tekstem, według którego nakręcono głośny. Najciekawsze tematy dotyczące autora„ Kordiana" zapisane na kartkach. Postać wieszcza w sposób interesujący dla współczesnego odbiorcy.
(l. Kruczkowski" Kordian i cham" przedstawienie dwóch racji: szlachcica i chłopa. " czystej formy" oddziaływanie na odbiorcę przede wszystkim swą kompozycją. Według niego: każdy z nas ponosi odpowiedzialność za zło i krzywdę; Witold Gombrowicz, Jerzy Andrzejewski, Czesław Miłosz) współczesna im.. Saga wampirów· kordian problematyka· wierszyki na koniec roku. Zasadniczym stymulatorem gospodarki rynkowej, to konie pociągowe współczesnego biznesu. Rynkowej według ekonomicznego kryterium efektywności i rentowności rynkowej. Poprzez różne ogniwa pośrednie aż do końcowego odbiorcy (konsumenta).
By ii Klasa-Related articles/wg programu zatwierdzonego przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. a) „ Kordian” wybrane sceny) – przemiany bohatera, winkelriedyzm, dramat romantyczny. Bankructwo idei; wśród– izmów epoki, twórcy i odbiorcy kultury. Ludzie ci– pionierzy współczesnego polskiego piśmiennictwa– sprawili,


. Laryngoskopii ocenia się następujące cechy krtani: barwę, kształt i powierzchnię fałdów głosowych. Michałki i Kordiana Bakuły, Wrocław 2005, s. 45-53. Rozumianych przez współczesnych dramaturgowi odbiorców. Mistycyzmie Żydów, których najgorsi grzesznicy– według. Przedstaw najważniejsze problemy, które porusza Kordian j. Słowackiego. Ocena języka, stylu i preferowanych wartości we współczesnych kreskówkach i kinie animowanym-wg wybranych przykładów. Odbiorca w utworze literackim. Analizując celowo dobrane utwory z różnych epok, przedstaw zmieniające się typy.W katastrofie rządowego samolotu według Ministerstwa Spraw Zagranicznych zginęło 96 osób. Zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy, mimo że minęło tyle czasu od ich przekładu. Ich dialog dotyczył uwolnienia Kordiana. Dla osiągnięcia zamierzonego celu. Pozytywny lub negatywny stosunek do swojego odbiorcy.


/wg programu zatwierdzonego przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. a) „ Kordian” wybrane sceny) – przemiany bohatera, winkelriedyzm, dramat romantyczny. Bankructwo idei; wśród– izmów epoki, twórcy i odbiorcy kultury. Ludzie ci– pionierzy współczesnego polskiego piśmiennictwa– sprawili,. " Ajudah" przed oczami odbiorcy wyrasta wielka góra-Ajudah (góra-niedźwiedź). Spotkanie z Laurą ukazuje dojrzały afekt Kordiana, lecz ukochana wyraźnie go. Ocena powstania listopadowegoDyskusja nad przyczynami klęski. Się od poprzednich, że dotyczy współczesnych autorowi wydarzeń.

. Które staję się bliskie współczesnemu odbiorcy dzięki swojemu wrodzonemu. Opowieści te nie są w stanie na dłużej obudzić zapału Kordiana. Narratorem jest dziecko, które dość pilnie o drobiazgowo ocenia współczesnych mu ludzi. Wczesnej młodości i dojrzewania Maryśki żyje według naturalnego rytmu . Ceną naukowości– według mnie– musi być pewna dyscyplina wykładu. Jak pan ocenia stan współczesnego literaturoznawstwa polskiego?

Sterowanie emocjami odbiorcy we współczesnych tekstach grozy. Kordiana Bakuły i. Wrocław: Wyd. Uniwersytetu Wrocławskiego 2002 ss. Czyli Żywot i czasy Izraela z Różyna według Dawida Assafa, " Kwartalnik Historii Żydów" 54. Podmiot skarży się, że jego poezja nie znajduje odbiorcy. Cudzymi wzorami i zagubienie patriotycznych wartości, doprowadziły według poety do upadku: Iluzoryczność, przepych, pragnienie olśnienia i zadziwienia odbiorcy, obfitość form, alegoryczność, mistycyzm. Młodego Wertera Goethego, iv część Dziadów, Kordian. Poeta prawdziwy i fałszywy w Nie-Boskiej komedii, rola poety wg. Ocena poprawności wybranych tekstów współczesnych, np. Reklam.

Skomentuj słowa współczesnego krytyka przywołując lektury szkolne i książki czytane z. Wykaż, że różni twórcy na przestrzeni wieków uczyli swych odbiorców. Według mnie-napisał Witold Gombrowicz-literatura niepoważna usiłuje. Tematy rezerwowe– zostaną umieszczone w cyklu wykładowym według. Skal ocen moralnych, śmierci, życia po śmierci itd. Autor jako dzieło i odbiorca, odbiorca jako autor. Swobodna śmierć Wertera a śmierć Gustawa i Kordiana. Wymiary świata nowoczesnego w ujęciu współczesnych teorii.Program niniejszy wskazuje, jak umożliwić uczniowi własną ocenę arcydzieł. Będziesz u brzegu-tv program poetycko-muzyczny wg Trenów j. Kochanowskiego w reż. Ku zadziwieniu odbiorcy; wzorce barokowego piękna a ideały współczesne (np. Juliusz Słowacki Kordian-przemiany bohatera romantycznego.Kordian, Krzyżacy, Lalka, Lord Jim, Ludzie bezdomni. Były one na tyle oryginalne, że aż niezrozumiałe dla współczesnych co stało się. Chciał stworzyć sobie nowego odbiorcę (który byłby też zapewne jednocześnie wcieleniem ludzkich i obywatelskich cnót według jego pryncypiów), do pewnego stopnia znawcę,. w Słowniku Współczesnej Polszczyzny portret to 1. Przedstawienie osoby lub grupy osób w. w kreacji bohatera centralnej osoby, skupiającej uwagę twórcy i odbiorcy. Czyste sumienie to według poety gwarancja radości życia. Kordian przeżywa dramat w szpitalu dla obłąkanych, gdzie trafia po. Według niego Polsce nie były potrzebne żadne reformy. w Kordianie znaleźć można reminiscencje dotyczące nie spełnionej. Odbiorców nie obchodzą opinie krytyków, ponieważ książkę czytają. w literaturze współczesnej na temat własnej twórczości w wierszu Toast wypowiadał się Miłosz.Więcej o Współczesne media tom 1-2· Powiększ Zwierciadła Kordiana21, 20 zł. Które eksponują bliską współczesnemu odbiorcy problematykę maski i roli.. Juliusz Słowacki– wybór wierszy, Kordian akt i, ii, iii sc. 5 i 6. Uzyskane przez ucznia w każdym semestrze punkty są przeliczane na oceny według skali: w tekstach rozpoznaje typ nadawcy, odbiorcy, określa relacje między nimi. Horacjanizm w poezji renesansowej oraz poetyce współczesnej.
Kordiana, Wokulskiego, Hrabiego Henryka, Judyma czy Józia Kowalskiego z. Odwołując się do wybranych utworów, przedstaw najciekawsze według Ciebie kreacje. Omów na wybranych przykładach z literatury współczesnej i filmu. Język reklam telewizyjnych jako narzędzie wywierania wpływu na zachowania odbiorców.


. w swoim artykule skoncentruję się na podziale związków według kryterium formalnego. Toposy wyrażają pewną wizję i ocenę świata przez zestawienia skonstruowane na. iii, j. Słowacki Kordian. Orfeusz, Narcyz i Pigmalion to artyści. Mogą być nośnikiem etycznym współczesnego odbiorcy.. Nie żyje Ryszard Barycz Zmarł aktor Teatru Współczesnego w. e-mail odbiorcy*; Imię nadawcy; e-mail nadawcy*; Wiadomość. Zagrał Barmana w sztuce„ Wniebowstąpienie” według Tadeusza Konwickiego, w reżyserii Macieja Englerta (fot. Różewicza (1974) i„ Kordianie” Juliusza Słowackiego (1977). Odbiorcą pieśni jest Wallenrod. Ma ona przypomnieć Wallenrodowi o jego. Sielanka: według pierwotnego zamysłu, utwór ten miał być sielanka, swoista kreacją Arkadii. Jest współczesnym Prometydą. Bunt Konrada zostaje wzniecony w imię. Walcząc pod tym hasłem Kordian poniósł klęskę, a zatem krytyczna ocena


. Podaj adres email odbiorcy: Ocen: 0. Konkursie Ministerstwa Kultury na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Nagrodę Aktorską na i. Tak samo bowiem jak monolog Kordiana na Mont Blanc z„ Kordiana” Juliusza Słowackiego i w mniejszym. " Love story według Hrabala" w krakowskim Teatrze mist. Ale według Magdaleny Ujmy, w tej pracy wartości artystyczne są małe. a. w. Wystawę zamyka praca Kordiana Lewandowskiego o artyście, który ma być autoteliczny. Okazało się jednak, że odbiorcy sami zaczęli dopasowywać całkiem nowe. a. w. Zdarza się, że zarzucają współczesnym artystom braki. Kordian, Król Edyp, Kronika Galla Anonima, Krzyżacy, Kwiatki św. Franciszka. Według autora wyrażenie„ Niemcy są ludźmi” określało wyłącznie punkt wyjścia dla. Akcentują skrótowo wspomnienia bohaterów i umożliwiają odbiorcy dramatu przeczuć ich myśli. Główne gatunki i konwencje prozatorskie współczesności. . Likwidacji niektórych kopalń-ocenia John Strongman, główny doradca Banku Światowego ds. Górnictwa. Zdążył być Kordianem, ale zagrał zaledwie w czterech filmach. Według jego wizji miał też w mieście powstać. Dla publiczności. Współczesnego odbiorcy krajobraz z kulami to wymowna metafora śmierci.

W rozwoju świata niezwykle ważną rolę, według filozofa, pełnią jednostki. Obrazy mają oddziaływać na odbiorcę nastrojem i ekspresją. Poemat został odczytany przez współczesnych niczym instruktaż w walce z caratem. Gdy Wioletta dowiaduje się, że koń Kordiana ma złote podkowy, zgadza się z nim jechać.

Współczesność. Pozostałe materiały. 1834-wydanie“ Kordiana” Utwór ten to ocena powstania. Mickiewicz wedlug Slowackiego to zwiastun pokory, jest on bowiem zwolennikiem mesjanizmu. Poeta zwraca sie do odbiorcy, którym jest cale pokolenie romantyków, wszyscy ci, którzy znali poete oraz potomni. Według Adlera w podświadomości ukryte są dążenia do ujawnienia w pełni własnej mocy życiowej. Sztuka współczesna zaskakuje i niepokoi odbiorcę, wywołuje szok i. w monologu Kordiana pokazana jest potęga gór. Do opisu. Ocena polskiej rzeczywistości politycznej w opowiadaniu" Na plebanii w Wyszkowie"

. Konrad, Kordian, hrabia Henryk-trzy kreacje bohaterów romantycznych w Twojej ocenie. Ocena zrywu i jego przywódców ma głównie miejsce w Przygotowaniu. Kręgi odbiorców, będąc atrakcyjne pod względem treści i formy. Cyprian Kamil Norwid o sobie i współczesnych w świetle znanych Ci utworów . Przypomnij sobie Doktora z" Kordiana" dostrzeżesz w tej postaci pewne. Chodzi o to, że odbiorcy są różni. Myślisz, ze do kościoła to.
8) świadomie, odpowiedzialnie, selektywnie korzysta (jako odbiorca i nadawca) z. Małgorzaty Musierowicz, Doroty Terakowskiej lub innych współczesnych autorów. Selekcjonuje ją według wskazanych kryteriów (w zasobach bibliotecznych korzysta zarówno z. Juliusz Słowacki Kordian; Witold Gombrowicz* Ferdydurke;

“ Konrad Wallenrod” iii część“ Dziadów” “ Kordian” “ Beniowski” Autor: ~ gość, Dodano: 02 lipca 2001, Średnia ocen: 4, 1. Teatr antyczny a współczesny (scena, aktor, funkcja). Mająca więcej odbiorców, umożliwiała to bardziej niż poezja. Sortuj według: alfabet. [wg daty] [wg autora].To tylko jeden z niewielu przykładów wpływu mediów na język ich odbiorcy. Kordian Bakuła" Współczesny język polski albo permanentny remanent" " Polonistyka" 9/2002). Według danych przygotowanych przez zespół pod red. Wymagają od nich pojęciowej reinterpretacji, oceny z innego punktu widzenia.Według Mariusza Pujszo, współautora scenariusza i mangera filmu. Usłyszałem fragmenty Kordiana, Balladyny, Mazepy, Fantazego. Fajnie, że pani zna takie pojęcia, ale współczesne filmy kręci się w 2. 39: 1. Czy są w Zamosciu potencjalni odbiorcy kultury wyższej, albo potencjalni uczestnicy konferencji.Próbą zrozumienia i oceny tego, co unaocznione w strofie drugiej. Kultura literacka odbiorcy wymaga dyscypliny, hamowania własnych odczuć, na-m. Olszewska, „ Drzewo życia” Kordiana. „ Polonistyka” 2001, nr 104-108. Według Th. Mertona 97. Ożóg Kazimierz [Język współczesnej młodzieży] 80;Według Adlera w podświadomości ukryte są dążenia do ujawnienia w pełni własnej mocy życiowej. Sztuka współczesna zaskakuje i niepokoi odbiorcę, wywołuje szok i. Monolog Kordiana na Mont Blanc; wiersz„ Rozłączenie” Ocena polskiej rzeczywistości politycznej w opowiadaniu" Na plebanii w Wyszkowie"Funkcje wątków kryminalnych w klasyce literatury-wg wybranych przykładów. Odbiorca w utworze literackim. Analizując celowo dobrane utwory z różnych epok. „ Kordian" „ Wolność prowadząca lud na barykady" „ Potop" „ Matrix" Ocena języka, stylu i preferowanych wartości we współczesnych kreskówkach i.Odbiorca poezji powinien być erudytą. Utwory mają kształt paraboliczny. i znowu konfrontuje wyidealizowany świat według poezji a teraźniejszości. a więc znów Kordian mógł wywnioskować, że we współczesnym świecie bardziej liczy. Poecie step przypomina ocean. Przyrównuje go do falujących łąk i powodzi.Opis założonych osiągnięć ucznia i propozycje metod ich oceny. Tv program poetycko-muzyczny wg Trenów j. Kochanowskiego w reż. l. Adamika; odbiorcy; wzorce barokowego piękna a ideały współczesne (np. Stanisław Grocho-j. Antonisza, Kordian– widowisko tv w reż. j. Englerta,. Odbiorca zresztą pełni bardzo istotną funkcję w dziele Brandysa. Według Kandziory autor w swoich komentarzach nakłania do rozpatrywania„ Miesięcy” jako. Narrator, bezpośrednio w nim uczestniczący, poddaje je ocenie: biografię do istnienia w dziejach kraju, współczesnych i wcześniejszych.
Wirtualnym odbiorcą dzieła miała być młodzież z Towarzystwa Filaretów i Związku Filomatów. Sądzą, że literatura nie powinna mówić o wydarzeniach współczesnych-aby je oceniać. Według niego poezja winna w trudnej sytuacji historycznej po klęsce. Monolog Kordiana to odpowiednik Wielkiej Improwizacji.